4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: SORU:Krankkasse ile ilgili bilgi lazim

Moderator tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like

SORU:Krankkasse ile ilgili bilgi lazim

slm arkadaslar,benim Krankkase ile ilgili sizlere bir sorum var?belki ayni sorunu icinizde yasayan vardir.

Benim calistigim yerde abfindug program var,yani anlasarak parali cikis.

Ben yedi aydir Kranktayim,bendeki rahatsizlik 6-7 yildir var,ben iki defa kura gittim,simdide kura gidicem haber bekliyorum Krankkasa bilgisi dahilinde. Bana isyeri daha önce hafif is verme mecburiyeti vardi,fakat ariyoruz bulacagiz gibi salladilar.

Bende yukarda yazdigim gibi uuzun zamandir kranktayim,gecen hafta beni isyerinden aradilar gittim,bana önerilerini verdiler,bana bir hafta düsünme payi verdiler,gidecegim yerleri tarif ettiler.

Bende düsündüm tasindim parali cikisa razi oldum,dün Arbeitsamta gittim durumu anlattim Krankta oldumu söyledim,adam bana üc tane kagit verdi,birini Isyerine,birini Krankkasaya,digerini rentekasaya.

Ben isyerine verdim,cikisida imzaladim,digerini Krankkasaya verdim doldurmalari icin,ne hikmetse beni bugün Krankkasadan aradilar,bana bakan sekreter.

Bana sorular sordu?bu nedir diye bende durumu izah ettim,asil sorum simdi?kadin benden yaptigim cikis anlasmasini istiyor,neymis efendim ben o kagada göre bunu doldurmam lazim,bende imzaladigim kagadin henüz bende olmadigini söyledim,cünkü genehmik yapilmasi icin yukardakiler onaylayip imzalayacaklar.

Krankkasanin bu cikis kagidini görme hakki varmi?birde görse bile benim Krank parami kesme hakki varmi?

Bu arada unutmadan yazayim,ben 32yildir ayni firmadayim ve benim 60% var.

Bu konuya banzer icinizde karsilasan arkadaslarin,ve bilgisi olan arkadaslar varsa yardimlarini bekliyorum.

saygilar
    ACHTUNG!!! Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal

Burada sunulan aciklanan Programlar ve yazilar,sadece ve sadece deneme amacli olarak kullanlmaktatir
    Burdaki Programlar sadece TEST amaclidir ve ayrica yapip yapmamak sadece size kalmistir ...
    herhangi bir yanlis kullanimda SIZLER sorumlusunuz
    DOSTLAR FORUM SORUMLU DEYILDIR.

tr-22

Server Admin -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like

Cevap: SORU:Krankkasse ile ilgili bilgi lazim

Slm usta,
    Usta sunu bilgim dahilinde söyleyeyim. Kendi rizanla cikis aldigin icin, yani anlasmali cikis oldugu icin sana 3 ay Issizlik parasi ödenmeme ihtimali var, gerci cikis anlasmanizda ne yaziyor bilmedigimden dolayi, önce kanun bu. Krankenkasseye is gelince, bana göre durum su. Isten ayrilacagin icin ve sana issizlik parasi ödenecegi icin, Arbeit Argenturdan alacagin issizlik maasi azalacaktir ve buna göre alacagin hastalik parasida alacagin maasin %60i olacaktir.

Is yeri ile yapacagin anlamayla, AOK senin ayin kacindan itibaren issiz kalacagini bilmek istiyorki, maasini ona göre ödesin. Tam kanuni yolu nedir bilmiyorum.
    Ne mutlu Türküm diyene !!!

Moderator tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like

slm sezo kardes,bizim firmada durumlar kötü oldugundan abfindung programi uyguluyorlar,benim kisima yeni geldi ve kisitli yalniz hasta olan kisilere veriyorlar bu ayin sonuna kadar.

Ben yedi aydir krankim,ben zaten krankkasadan para aliyorum,normalinde benim bütün bilgiler onlarda var isverenden aldilar,buna göre bana krank parasi veriyorlar.

Dedigim gibi bugün Krankkasadan bana bakan kadin telefon etti,durumu anlattim,ve bana dediki imzaladigin kagidi fotokopi olarak bana gönder,bunu yapmaya hakki varmi? sanirim benim ne kadar para aldigimi herhalde görmek istiyor.

Buna göre benim Krankim devam ediyor,parami kesme haklari varmi? Bugüne kadarda kimseden duymadigimdan ögrenmek istiyorum,kendimi ona göre savunayim.
    ACHTUNG!!! Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal

Burada sunulan aciklanan Programlar ve yazilar,sadece ve sadece deneme amacli olarak kullanlmaktatir
    Burdaki Programlar sadece TEST amaclidir ve ayrica yapip yapmamak sadece size kalmistir ...
    herhangi bir yanlis kullanimda SIZLER sorumlusunuz
    DOSTLAR FORUM SORUMLU DEYILDIR.

tr-22

Server Admin -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like

Parayi cikis aldigin tarihten itibaren, yeniden hesaplarlar ve fazla ödeme yapilmissa, geri isteyebilirler. Eger böyle bir durum yoksa, cekinecek birsey yok.
    Konu -=sezo=- tarafından (13-03-19 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türküm diyene !!!